Szanty w Trójmieście

dar pomorzaGdańsk, Gdynia i Sopot, czyli tak zwane Trójmiasto, to jedno z tych miejsc, gdzie aż roi się od lokali urządzonych w stylistyce żeglarskiej, w których na co dzień rozbrzmiewa muzyka szanty. Każdy miłośnik tego gatunku muzyki, bez cienia wątpliwości znajdzie tutaj coś dla siebie, toteż wizyta w Trójmieście zapewne będzie należała do zdecydowanie najbardziej udanych wyjazdów wakacyjnych. W mieście tym, natkniemy się co i rusz na jakieś ciekawe wydarzenia związane z szanty, przede wszystkim zaś na koncerty, aczkolwiek na uwagę zasługują tutaj także liczne atrakcje turystyczne, ze zwiedzaniem słynnych żaglowców na czele.

Warto tutaj wspomnieć chociażby o tym, iż w Trójmieście mamy do czynienia ze zdecydowanie największą ilością pubów szantowych w całym kraju, co przecież nie jest niczym nadzwyczajnym, bowiem jest to przecież miasto portowe, a jak wiadomo, tam gdzie port, tam i żeglarze, a gdzie żeglarze, tam i szanty. Jednym słowem tutaj z cała pewnością nie zabraknie atrakcji dla żadnego z miłośników szant, którzy będą mogli nie tylko pozwiedzać słynne żaglowce, takie jak chociażby "Dar Pomorza" stojące w porcie gdańskim, ale także spędzić czas w lokalnych pubach, gdzie można się napić oraz zjeść, w towarzystwie muzyki szanty, odgrywanej na żywo przez wiele lokalnych zespołów.

Ostatnio znów otwarto w Gdańsku nowe miejsce szantowe, o nazwie CAŁA NAPRZÓD. Jest to lokal usytuowany na ostatnim piętrze Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku - w bezpośrednim sąsiedztwie nowego obiektu Muzeum Morskiego w Gdańsku z jednej strony i Hotelu Hanza - z drugiej, wobec czego, można tutaj zarówno znaleźć miejsce na nocleg w hotelu, jak i zwiedzić słynne już muzeum żeglarskie, w którym przecież, każdy zapalony Wilk Morski, znajdzie bardzo dużo rozrywki i ciekawych eksponatów do zobaczenia.